Obsah

15.3. 2017 proběhlo v Chrudimi 3. setkání Řídicího výboru MAP

Prezentace ke stažení zde: Prezentace ze 3.setkání ŘV MAP

Známky ve školách by se měly zrušit, ale rodiče na to nejsou připraveni, říká ředitel školy

Typ: ostatní
Známky ve školách by se měly zrušit, ale rodiče na to nejsou připraveni, říká ředitel školy 1Nevíme, co je kvalitní učitel, nevíme, co je kvalitní vzdělání. Ve Výzvě Seznamu to říká ředitel základní školy v pražském Karlíně Jan Korda.

Vláda slíbila vyšší platy do školství. Učitelé by měli dostat přidáno patnáct procent, ostatní zaměstnanci deset. Podle ředitele pražské Smysluplné školy Jana Kordy by to mohlo částečně pomoct vyřešit nedostatek učitelů v českých základních školách.

Aktuální problém ale podle něj není jen sehnat dobrého učitele, těžké je sehnat jakéhokoli učitele nebo třeba člověka do kuchyně, protože „v Lidlu jsou vyšší platy“. Kvalitní učitel by měl mít podle Kordy plat 50 až 60 tisíc.

Už čtrnáct let praktikuje jeho škola společné vzdělávání všech žáků neboli inkluzi. Rodiče to neodrazuje, naopak. „Nepotřebovali jsme k tomu žádné zákony. Všechny základní školy by měly být inkluzivní,” říká.

Jak inkluze na Smysluplné škole v pražském Karlíně funguje? Proč by se mělo české školství individualizovat a proč by se podle Kordy mělo ve třídách zrušit známkování? 

Zdroj a video ke shlédnutí naleznete ZDE


Vytvořeno: 11. 10. 2017
Poslední aktualizace: 14. 10. 2017 23:13
Autor: Michaela Kotyková